у ЗМІ

Фахівці попередили водіїв про небезпеку дистанційного запуску двигуна

Опція дистанційного запуску силового агрегату значно підвищує комфорт автомобілістів. Однак, як повідомив фахівець в інтерв’ю порталу ampercar.com, ця функція має свої особливості, які потрібно враховувати, щоб уникнути неприємних наслідків у майбутньому.

Система віддаленого запуску мотора є незамінним помічником холодного осіннього ранку, який звільняє водія від необхідності мерзнути в холодному салоні, чекаючи, поки машина прогріється. Ця технологія може бути як вбудованою із заводу, так і встановлена ​​окремо, і поділяється на два типи за своїм способом роботи. Перша група запускає двигун за сигналом з брелока або через програму на смартфоні. Друга дозволяє програмувати включення двигуна в потрібних умовах, будь то для забезпечення заданого температурного рівня або попереднього прогріву до встановленого часу.

Може скластися враження, що віддалений запуск мало чим відрізняється від включення запалення за допомогою ключа чи кнопки. Однак є можливість виникнення несприятливих ситуацій при використанні цієї зручної опції. Іноді дистанційний запуск у поєднанні з недбалим ставленням водія може призвести до пошкодження двигуна автомобіля. Наприклад, якщо рівень мастила буде менше необхідного і запустити двигун віддалено, двигун може працювати без мастила, що неминуче призведе до його поломки.

При цьому для більшості водіїв найбільш актуальним питанням є можливість викрадення автомобіля, якщо він працює на дистанційному запуску. Фахівець наголосив, що транспортний засіб, залишений без нагляду із запущеним мотором, може залучити зловмисників та стимулювати їх до протиправних дій. Ризик угону суттєво зростає, якщо машина оснащена звичайним механічним замком для ключа запалювання. Справа в тому, що часто при встановленні сигналізації в автомобілі спеціально залишають запасний ключ для зняття обмежень системи безпеки. Зловмисники можуть використовувати спеціалізовані пристрої для перехоплення сигналів. Ці засоби дозволяють їм захопити код та дистанційно розблокувати транспортний засіб, а потім просто зламати замок запалювання та запустити ДВЗ.

Разом з тим, під час викрадення можуть виникнути складності зі страховими компаніями, пов’язані із встановленням систем сигналізації з автозапуском. Справа в тому, що при крадіжці автомобіля власник буде зобов’язаний надати страховикам два ключі і всі папери на транспортний засіб. Однак при монтажі охоронної системи другий ключ інтегрується в авто та відсутність другого ключа на руках у власника стане причиною відмови у страховому відшкодуванні. Так що в момент замовлення сигналізації з функцією віддаленого запуску слід обов’язково придбати додатковий ключ у офіційного дилера та повідомити страхову компанію про це письмово.

Recent Posts

Водіям розповіли про незаконність одного поширеного штрафу поліції

Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…

22.11.2024

В Україні хочуть позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону або проїзду перехресть

У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…

22.11.2024

Kia представила потужний електричний кросовер із запасом ходу понад 500 км (фото)

На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…

22.11.2024

З дизайном Prius і розмірами Camry: Toyota представила новий стильний електричний седан (фото)

Toyota розширює свій модельний ряд електромобілів, представивши великий седан під індексом bZ7. Ця модель була…

22.11.2024

Бензин чи електрика? Наступне покоління BMW M3 буде універсальним

BMW готується представити сьоме покоління M3 у 2028 році, пропонуючи покупцям вибір між класичним рядним…

22.11.2024

Експерти назвали 5 предметів, які категорично не можна забувати в машині взимку

Незважаючи на аномально теплу погоду, зима з кожним днем ​​стає все ближче, а разом з…

22.11.2024