Сучасні водії все частіше стикаються із проблемою надмірної витрати мастила у двигунах. Якщо раніше такі випадки були винятком із правил, то сьогодні це вже стандартна ситуація для багатьох автолюбителів. І хоча декому це стає звичним явищем, інші починають переживати і намагаються із цим явищем боротися. Але чому так відбувається? Моторист профільного автосервісу назвав в інтерв’ю порталу ampercar.com найпопулярніші моделі авто з величезною витратою олії.
Як відомо, всі двигуни під’їдають оливу. Коли ДВЗ працює, відбувається спалювання палива над поршнями, а олива знаходиться внизу, у картері. Сальники, ковпачки та кільця на поршнях не повністю герметичні та пропускають мастило. Однак на деяких моторах витрата залишається майже непомітною, тоді як інші вимагають постійної доливки мастила.
Перші в списку масложерів – німецькі мотори серії EA888 від Volkswagen, Skoda і Audi, об’єм яких становить 1,8 і 2,0 літра. Переважна більшість проблемних ДВЗ було випущено у другому десятилітті двохтисячних років. У 2008 році виробник провів оновлення, впровадивши зміни в товщину кілець та розміри дренажних отворів у канавках поршня. Інженери прагнули підвищити економічність, однак у результаті зіткнулися зі збільшенням витрати масла. У деяких випадках витрата оливи досягала до літра на тисячу кілометрів. Такими силовими агрегатами оснащувалися, наприклад, VW Tiguan, Audi A4, Audi Q3, Skoda Octavia, Audi Q5, Volkswagen Golf і VW Jetta.
Ще один проблемний ДВЗ – V-подібний EA837 від Audi A8, Audi Q7 та VW Touareg з об’ємом до трьох літрів. Цей двигун активно вироблявся в період з 2008 по 2017 роки.
Двигуни від BMW зі знаменитої серії N, які почали ставити на автомобілі концерну в 2000-х роках, також відрізняються чудовим масложором. Особливо відомі чотирициліндрові варіанти N45 та N46. Тут конструктори пішли на надзвичайно незвичайні заходи, прагнучи зменшити втрати від тертя: вони змінили форму поршнів на т-подібну і залишили зовсім мало місця для встановлення поршневих кілець. Новаторські зміни призвели до того, що ці мотори на BMW 3 серії з радістю поглинають мастило через маслознімні ковпачки.
У корейського автовиробника Hyundai-KIA проблемними є 2-літрові агрегати із серії G4KA/G4KD та G4NA від Kia Soul, Sportage, Ceed, Optima та Cerato. Всі ці ДВЗ, випущені до 2018 року, стикаються з проблемою появи задирів на внутрішніх стінках циліндрів, що, у свою чергу, викликає збільшення витрати оливи.
Сьогодні автомобілі на механіці поступово відходять у минуле, але на вторинному ринку ще достатньо таких…
Американський портал Jalopnik провів масштабне дослідження, щоб визначити, які мотори сучасних автомобілів викликають найбільше нарікань.…
Відтепер українські водії, які порушують правила дорожнього руху, отримуватимуть сповіщення про штрафи через застосунок «Дія» з…
Згідно з даними дослідження iSeeCars, деякі марки автомобілів значно частіше беруть участь в аваріях із…
У Китаї відбулася прем'єра бюджетного пікапа Nissan-Dongfeng Z9, створеного в рамках співпраці японського автовиробника Nissan…
На автомобільних аукціонах США значно знизилася вартість найпопулярніших моделей Ford Escape (американський аналог Kuga). Наразі…