У міру старіння автомобіля його елементи поступово втрачають первісний блиск і функціональність, і, на жаль, деякі деталі потребують заміни. Але що робити, якщо можна відновити їх функціональність, не вдаючись до дорогих або складних процедур? Потьмянілі зсередини фари на перший погляд можуть здатися безнадійними, але виявляється, що їх можна повернути до життя, не знімаючи і не розбираючи! Власник автомийки розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, як освіжити фари і повернути їм первісний блиск, не розбираючи.
З часом, як би ретельно не була герметизована оптика автомобіля, фари неминуче тьмяніють. Навіть наявність вентиляційних клапанів не рятує від дрібних частинок пилу і бруду, які підступно проникають всередину. Ущільнювачі розсихаються, утворюються мікротріщини, і ці невидимі оку процеси поступово створюють тонкий наліт на лампах, лінзах і відбивачах. Зовні це здається дрібницею, але з настанням темряви такі зміни можуть перетворитисья на серйозну проблему. Погіршується видимість, а ефект зниженої освітленості може виявитися вирішальним в екстрених ситуаціях, загрожуючи безпеці не тільки водія, але і пасажирів.
Якщо зайнятися ремонтом фар серйозно, то цей процес може перетворитися на справжнє випробування: трудомісткий процес, що вимагає часу і матеріалів, не кажучи вже про спеціалізоване обладнання. А ще доведеться розбирати фари, що може обернутися проблемами для водія. Однак є обхідний шлях – відновити фари без розбирання корпусу і виснажливих маніпуляцій.
Коли зовнішня поверхня фар все ще виглядає добре, але освітлення вже не на висоті, проблема може полягати в брудному відбивачі, який за тривалий період експлуатації покрився щільним шаром пилу. Звичайно, почистити його на місці звичайними методами не вийде – дістатися до нього через крихітні отвори для лампочок здається неможливим. Так що ж робити в такій, здавалося б, безвихідній ситуації?
Для початку необхідно демонтувати фари. Після цього вам знадобиться тепла вода у великій кількості, миючий засіб і м’яка мікрофібра. Наповніть фару через отвори лампочки теплою водою, додавши трохи засобу для миття посуду. Заздалегідь вирізані шматочки мікрофібри також слід акуратно помістити всередину – вони допоможуть в процесі прибирання. Міцно тримайте корпус фари і енергійно струсіть його: вода і миючий засіб розчинять бруд, що накопичився, а мікрофібра видалить її з відбивача. Вже за кілька миттєвостей фара буде виглядати майже як нова.
Якщо ви задоволені результатом виконаної роботи, слід акуратно злити мильну воду і видалити мікрофібру. Потім залийте в фару дистильовану воду – вона допоможе позбутися від частинок пилу і миючого засобу. Плюс до всього, дистильована вода не залишає плям, що робить її ідеальним варіантом для остаточного миття. Після цього починається етап сушіння. Можна залишити його сушитися просто на повітрі або прискорити процес за допомогою фена. Однак фен повинен бути виставлений на мінімальну температуру.
Крім того, має сенс відполірувати зовнішню поверхню фар, яка мутніє через пил і бруд, що летять з-під коліс автомобілів.
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…
Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…
В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…