у ЗМІ

Фахівець розповів, чим шкідливі відкриті вікна при працюючому кондиціонері в машині

Автовласники часто під час роботи кондиціонера відкривають вікна та провітрюють салон від неприємних запахів, що виникають у вологому середовищі системи кондиціювання. Але так робити не слід, експерт ampercar.com пояснив чому.

Справа в тому, що при відкритих вікнах порушується аеродинаміка автомобіля, в бічних зонах створюються турбулентності, що формують області зниженого тиску і перешкоджають вільному потоку. Завихрення гальмують автомобіль, тому на підтримку його рівноваги витрачається більше енергії. Витрата палива збільшується, а ресурс кондиціонера зменшується.

Під час руху автомобіля відкриті вікна збільшують споживання приблизно на 0,1 л/год. Таке провітрювання провокує протяги, що призводять до локального переохолодження організму водія або пасажирів, включаючи дітей.

Простоювання кондиціонера призводить до технічних несправностей. Справа в тому, що ресивер-осушувач, терморегулюючий вентиль, конденсатор, випарник, компресор, функціонують за рахунок потоків фреону R-134a – він циркулює разом з оливою. У цьому випадку внутрішні деталі змащуються та функціонують коректно. Якщо кондиціонер не включати, відбувається висихання мастила, холодоагент застоюється, і може статися часткова розгерметизація системи. У результаті – фреон витікатиме в атмосферу, а техніка покриється іржею.

Крім того, при тривалому простоюванні з’являються неприємні запахи у випарнику, розмножуються різні хвороботворні мікроби. При періодичному включенні кондиціонера ці мікроби видуваються повітряним потоком, є ризик захворювання дихальних шляхів. Якщо система кондиціонування включається нерегулярно, її потрібно дезінфікувати та чистити.

Ще однією проблемою відкритих вікон є пил та наявність частинок, що становлять загрозу для людини. Частинки гуми від шин, продукти згоряння палива, сажа та інші речовини осідають на асфальті та узбіччях, до того ж дорожній пил містить канцерогени, що спричиняють ракові захворювання.

Не менш небезпечні і вихлопні гази, тому дихати всією цією сумішшю пилу, газу та шкідливих часток вкрай небажано. Краще включити кондиціонер і встановити в салоні хороший вуглецевий фільтр, він не лише затримує пил, а й бореться з газами, тому що працює за принципом протигазу.

Recent Posts

Неакуратним водіям в Україні загрожує штраф більше 1 000 гривень

На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…

23.11.2024

Фахівці назвали найнадійніші авто усіх часів: опубліковано список брендів-лідерів

Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…

23.11.2024

Фахівець розповів, яку небезпеку становлять каміння у протекторі шини

Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…

23.11.2024

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024

Експерти пояснили, для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…

23.11.2024