у ЗМІ

Фахівець пояснив, чому автовиробники не випускають нержавіючі машини

Коли досвідчений автолюбитель вирішує придбати старий автомобіль, його першочергова увага зосереджена на стані кузова. Мабуть, сліди іржі та корозії – це сигнал, що про цей автомобіль краще уникати. Нерідко виникає підозра, що автовиробники навмисне уникають використання несхильних до корозії матеріалів для кузовів, щоб проблема іржі залишалася актуальною і не дозволяла автомобілям зберігати свою привабливість і функціональність протягом багатьох років. Експерт порталу ampercar.com роз’яснив, чому світові автогіганти масово не випускають нержавіючі автомобілі.

Алюміній, карбон, пластик та титан вже давно знайшли своє місце в автомобілебудуванні, демонструючи свою ефективність та переваги. Тим не менш, незважаючи на їх явні переваги, висока ціна та складність процесу виробництва залишаються значними перешкодами для їхнього повсюдного використання.

На перший погляд, нержавіюча сталь могла б стати відмінною та економічно вигідною альтернативою оцинкованим кузовам. Однак цей матеріал має значні недоліки – його м’якість призводить до зниження міцності, а висока ціна робить машини неконкурентоспроможними. Автомобіль, повністю виготовлений з нержавіючої сталі, виявився б не тільки дорогим у виробництві, але й важким і не надто міцним, що ставить під сумнів його довговічність. Прикладом може бути відомий DeLorean DMC 12, цей автомобіль з фільму “Назад у майбутнє”. Навіть у цьому авто нержавіюча сталь використовувалася тільки для зовнішніх панелей, тоді як рама була зроблена з композитних матеріалів.

Як справи з алюмінієвими сплавами? На перший погляд вони виглядають як привабливий вибір. Алюміній, дійсно, легше сталі і не схильний до корозії. Але не все так просто: ці сплави обходяться значно дорожче, а їх зварювання є складним технологічним процесом. Понад те, незважаючи на свої переваги, алюміній не відрізняється високою міцністю. Наприклад, в останній версії Audi A8 інженери пішли на компроміс: щоби підвищити міцність автомобіля при зіткненнях, були введені звичайні сталеві сплави, хоча раніше кузов цієї моделі був повністю виконаний з алюмінію.

Титанові сплави перевершують алюміній за міцністю і не страждають від його недоліків, проте їхня вартість просто космічна. Вони обходяться в шість разів дорожче за алюміній, що робить автомобілі з титановим кузовом предметом розкоші. Основний суперник титану – це карбон, який є композитним матеріалом, що складається з полімеру та епоксидної смоли. Карбон не тільки має міцність, порівнянну з титановими сплавами, але і виграє в легкості та стійкості до корозії. У пошуках ідеального поєднання властивостей, виробники преміум-автомобілів часто використовують титан та карбон, але це також робить машини дуже дорогими.

І, нарешті, головна причина, через яку масові автомобілі ніколи не стануть нержавіючими – автовиробникам просто невигідно випускати довговічні машини. Тому на всіх сучасних авто перші ознаки корозії починають з’являтися відразу після завершення гарантії.

Recent Posts

Неакуратним водіям в Україні загрожує штраф більше 1 000 гривень

На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…

23.11.2024

Фахівці назвали найнадійніші авто усіх часів: опубліковано список брендів-лідерів

Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…

23.11.2024

Фахівець розповів, яку небезпеку становлять каміння у протекторі шини

Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…

23.11.2024

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024

Експерти пояснили, для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…

23.11.2024