На що потрібно найбільш звертати увагу, якщо ви збираєтесь придбати вживане авто. Особлива увага у випадку такої покупки на огляді направлена на показання одометра. Фахівець з підбору авто розповів, з яким пробігом краще брати автомобіль.
Річ у тому, що на спеціалізованих сайтах періодично зустрічаються оголошення про продаж автомобіля у віці трьох років, цифри на одометрі якого не перевищують 10-15 тисяч кілометрів. Найчастіше такий малий показник свідчить, що пробіг був скручений його власником.
Експерт також радить остерігатися придбання трирічних машин, які вже встигли відкатати 150 і більше тисяч кілометрів пробігу. Як правило, подібні автомобілі використовувалися в комерційних потребах або таксі. Для машини трирічної давності нормальним буде пробіг 50-60 тисяч кілометрів.
У разі купівлі транспортного засобу, який зійшов з конвеєра виробника п’ять років тому, то в нормі він має проїхати до цього часу близько ста тисяч. Передбачається, що кожного року автомобіль долає приблизно 15-25 тисяч кілометрів. Це – середньостатистичний показник.
Зрозуміти, який реальний пробіг у вживаної машини допоможе історія її технічного обслуговування. Вона має бути підтверджена офіційним дилером. Якщо подібну інформацію отримати неможливо, то варто скористатися допомогою фахівця, який проведе зразкову оцінку, ґрунтуючись на стані кузова та салону транспортного засобу.
Що стосується інтер’єру, явними ознаками того, що автомобіль інтенсивно експлуатувався своїм власником, стануть потерті крісла, ручка КПП та педалі, поганий стан ременів безпеки, подряпини на дверних ручках та різних клавішах.
Крім того, варто подивитися на стан ЛФП. А саме, звернути увагу на наявність пошкоджень, сколів на передньому бампері та капоті. Також помітно будуть зношені гальмівні диски.
За наявності люфту дверей та подряпаного лобового скла на машині, пробіг якої складає 50 000 кілометрів, можна сміливо говорити про те, що показання на одометрі були зменшені.
При цьому потрібно розуміти, що продавець усіма силами маскуватиме вищезгадані дефекти.
Тому візуального огляду буде недостатньо. Найкраще перед покупкою провести діагностику транспортного засобу. Бажано залучити до цього кваліфікованого спеціаліста.