Профільний експерт назвав оптимальний пробіг уживаного автомобіля. При придбанні автомобіля на вторинному ринку експерт радить дотримуватися балансу між його вартістю, станом і пробігом. тому багато покупців вважають, що свідчення одометра є ключовим параметром. При цьому фахівець з сервісу у розмові з ampercar.com пояснив, що цей параметр не завжди коректний, а також розповів, на які параметри варто звернути увагу, щоб уникнути проблем у майбутньому.
«Вважають, що середньостатистичний автомобіль проїжджає 15–20 тис. км на рік. Таким чином, для машини віком 5 років нормальним буде пробіг 75–100 тис. км. Однак це усереднений показник, який сильно залежить від умов експлуатації», — наголосив експерт.
Так, агресивне водіння та часта їзда в пробках зношують двигун та зчеплення сильніше, ніж спокійна експлуатація по трасі. Крім того, фахівець пояснив, що невеликий пробіг далеко не завжди є перевагою.
«Машина з пробігом 50 тисяч кілометрів за 10 років (5 тис. кілометрів на рік) може мати приховані проблеми. Застій призводить до висихання гумових ущільнювачів, корозії гальмівних дисків, деградації рідин. Також можливий скручений пробіг – перевірте історію через сервіси чи сервісні книжки», – попередила експерт.
За її словами, оптимальним пробігом для бензинових автомобілів є показник від 100 до 150 тисяч кілометрів. Після цього зростає ризик зносу поршневої групи, турбіни та інших вузлів. Однак вона зазначила, що при регулярному обслуговуванні навіть пробіг у 250 тисяч кілометрів не є критичним.
Дизельні мотори вважаються довговічнішими, так що пробіг в 100-200 тисяч км припустимий, особливо при своєчасному обслуговуванні. Але ремонт двигунів на «важкому» паливі обходиться дорожче, тому покупцям важливо переконатися у відсутності проблем із паливною системою.
Нерідко оптимальний пробіг залежить від марки та країни походження машини.
«Деякі виробники заслужили на репутацію безвідмовних. Наприклад, Toyota, Honda, Subaru, Lexus – японські авто часто зберігають добрий стан навіть після 200 тисяч км. Преміальні марки, як Mercedes-Benz і Volvo, мають запас міцності, але вимагають дорогого обслуговування. А Kia, Hyundai демонструють високу надійність до 200 тисяч кілометрів», – пояснює фахівець. У будь-якому випадку експерт радить при виборі автомобіля проходити діагностику в техцентрі, яка дозволить виявити проблеми з двигуном, коробкою передач та підвіскою. Також не зайвим буде вивчити історію машини, сервісну книжку, страхові дані.
«Зверніть увагу на салон. Так, сильно зношене кермо або сидіння за низького пробігу — червоний прапор. Перевірте розхідники: якщо ремінь ГРМ, фільтри, рідини не змінювалися вчасно — готуйтеся до витрат», — розповів фахівець з сервісу.
Якщо раніше водії, побоюючись поломки турбіни, намагалися максимально охолодити цей елемент після поїздки, то сьогодні…
Німецький автовиробник Audi офіційно представив оновлену модель A5 Sportback, яка має стати універсальною заміною для…
Китайський автовиробник Chery планує революційний крок у демократизації технологій автономного керування — оснащення системами автопілота…
Китайський автогігант SAIC розпочав міжнародні поставки інноваційного MG IM6 – передового електричного кросовера, який уже…
Автовиробники Volvo та Polestar оголосили про програму безкоштовної заміни суперкомп'ютерного чіпа в електричних позашляховиках EX90…
Polestar вимушений кардинально змінювати свій підхід до ринку через зниження глобального попиту на транспортні засоби…