Експлуатація

Фахівець назвав 6 методів, як легко зменшити “масложер” двигуна автомобіля без капремонту

Деякі автомобілі стикаються з проблемою надмірного споживання оливи. Незначна його кількість, скажімо, пів літра на кожні півтори тисячі кілометрів зазвичай не викликає занепокоєння. Але коли мастило доводиться доливати літрами, то це вже явний сигнал до можливого капітального ремонту. Тим не менш, є кілька ефективних способів знизити витрату оливи без витратних ремонтних робіт. Фахівець порталу ampercar.com пропонує 6 порад, як зберегти двигун у формі без великих витрат.

Коли двигун починає активно “поглинати” мастило, це тривожний знак, що вказує на необхідність діагностики, інакше незабаром можуть знадобитися серйозні роботи, такі як ремонт блоку циліндрів. Насамперед варто уважно перевірити ДВP на предмет витоків, оскільки багато ущільнювачів згодом втрачають герметичність. Так, пошкодження переднього сальника колінвала може призвести до розриву ременя ГРМ або ременів приводу додаткових систем, що загрожує серйозними наслідками. Протікання через сальники розподільних валів також негативно позначається на стані ременів. Найчастіше подібні проблеми усуваються заміною сальників та прокладок, що набагато менш затратно, ніж капітальний ремонт.

Іноді причина витрати мастила криється у простих речах: олива може протікати через нещільно затягнуту зливну пробку або масляний фільтр. У турбованих двигунах витік може виникнути в місцях подачі оливи до турбокомпресора. У таких випадках достатньо замінити зношені трубки або щільно затягнути пробку, і проблему буде вирішено без серйозного втручання.

Якщо підвищена витрата мастила не знижується, слід звернути увагу на стан системи вентиляції картера, яка відіграє ключову роль в управлінні внутрішніми процесами в моторі. Під час роботи силової установки у картері формується масляний туман. Проникнення цього туману у впускний колектор із вихлопом небажаний. Для цього існує спеціальна система, яка складається з фільтрів та сіток. Вони, своєю чергою, вловлюють масляні частинки, повертаючи їх у картер. Проблеми виникають, коли ці фільтри та сітки покриваються забрудненнями, перешкоджаючи нормальному виходу картерних газів. В результаті наростає тиск усередині системи, і мастило починає витікати через прокладки та сальники.

Коли причина надмірної витрати мастила ховається у закоксовуванні двигуна, варто розглянути можливість використання спеціалізованих хімічних засобів. Поки маслознімні кільця досить рухливі, такі добавки можуть ефективно очистити внутрішні поверхні від відкладень.

Якщо двигун оснащений турбонаддувом, ймовірною причиною витоків мастила може бути порушення герметичності ущільнень ротора турбокомпресора. У таких ситуаціях мастило може проникати у впускний тракт, де воно заливає поршневу групу, або потрапляти у випускну систему, що може зашкодити каталізатору. Вирішення такої проблеми – ремонт або повна заміна турбіни. Хоча цей варіант і вимагатиме значних витрат, він обійдеться набагато дешевше, ніж комплексний ремонт всього двигуна.

На додаток до згаданих причин надмірної витрати мастила, механіки СТО бачили й інші несподівані джерела витоків. На даний момент почастішали ситуації застосування неякісної або навіть підробленої оливи, що вкрай руйнівно впливає на працездатність двигуна. Багато водіїв, бажаючи заощадити, купують подібні витратні матеріали, що залучають своєю низькою вартістю. Однак у майбутньому це може вдарити по гаманцю набагато сильніше, ніж передбачалося, і доведеться платити набагато більше, незважаючи на вашу економію. Тому вибирайте лише якісні оливи від надійних виробників або ті, які мають мінімальний ризик підробки.

Recent Posts

Кращі з найкращих: які позашляховики власники залишають на більш ніж 15 років

Хтось змінює авто кожні кілька років, а комусь потрібен надійний транспортний засіб, який прослужить справді довго. Серед…

18.11.2024

Все життя їздили на «автоматі» неправильно: механік вказав на типові помилки водіїв

Сьогодні автомобілі з автоматичною трансмісією домінують на ринку, але більшість водіїв цих транспортних засобів навіть…

18.11.2024

Не пошкодуєте: Топ-10 найнадійніших вживаних японських кросоверів

Японські автомобільні бренди давно зарекомендували себе на ринку як виробники найнадійніших транспортних засобів. Це стосується…

18.11.2024

Ера електротранспорту: більшість українських водіїв через 10 років віддаватимуть перевагу електричним авто

Популярність електромобілів продовжує стрімко зростати. За даними дослідження компанії Accenture, більш ніж половина водіїв по…

18.11.2024

Лише 1,9 с до сотні: Geely представила свій перший суперкар, який зробили електричним (фото)

На автосалоні в Гуанчжоу представили перший суперкар компанії Geely — Jiyue Robo X. Даний електромобіль…

18.11.2024

Nissan презентував власну недорогу альтернативу Tesla Model S (фото)

На автосалоні в Гуанчжоу відбулася прем'єра нового Nissan N7. Цей електрокар з'явиться у продажу в…

18.11.2024