Електромобілі в майбутньому зможуть проїжджати понад 1000 кілометрів на одній зарядці

Дослідники зі Стенфордського університету (США) повідомили, що електромобілі наступного покоління отримають літій-металеві акумуляторні батареї, які дозволять проїжджати понад 1120 км на одній зарядці. Тобто вдвічі більше, ніж сучасні електромобілі.

Вчені, схоже, знайшли розв’язання проблеми літій-металевих батарей, які відносно швидко втрачають здатність зберігати енергію після невеликої кількості циклів заряджання та розряджання.

Безперервна зарядка та розряджання призводить до швидкого руйнування літій-металевих акумуляторів, що робить їх непридатними за умови щоденного використання для електромобілів. Коли акумулятор розряджається, шматочки металевого літію мікронного розміру ізолюються та потрапляють у міжфазну фазу твердого електроліту (SEI) – губчасту матрицю, яка утворюється там, де зустрічаються анод та електроліт.

Дослідники зі Стенфордського університету виявили, що залишивши батарею «відпочити» у розрядженому стані, можна відновити втрачену ємність та збільшити термін служби.

«Ці вдосконалення можна реалізувати, просто перепрограмувавши ПЗ для керування батареєю, без додаткових витрат або змін обладнання, матеріалів або виробничого процесу», — сказав співавтор дослідження Венбо Чжан, аспірант Стенфордського університету в галузі матеріалознавства та інженерії.