При фіксації порушення ПДР інспектор виписує постанову про накладення штрафу і запитує «Постанову будете підписувати?». Водій одразу задумується чи підписувати постанову чи ні.
Побутує думка, що проставляючи власний підпис у постанові водій погоджується із вчиненням правопорушення. Однак така думка є хибною. Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за своєю формою не передбачає зазначення у ній згоди чи незгоди. Бланк постанови передбачає проставлення у ній підпису про отримання копії постанови.
Таким чином, підпис на постанові не свідчить про згоду кермувальника з тим, що він вчинив правопорушення. Цей підпис підтверджує лише факт отримання постанови.
Якщо ж водій відмовляється проставити підпис про отримання, інспектор відповідно не надає йому копію такої постанови. Після відмови в отриманні постанови, інспектор повинен надіслати таку постанову за місцем проживання водія. Проте, не відомо коли така постанова надійде до водія поштою, якщо взагалі надійде.
При цьому, без наявної постанови водій не може ні оплатити суму штрафу, ні не може оскаржити такий штраф. Тому відмова проставити підпис у постанові про її отримання не надає водієві жодних переваг, скоріш навпаки – створює додаткові труднощі.
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…
Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…
Модельний ряд Lexus LX 2025 доповнив новий потужний флагман — модифікація 700h. Її вперше показали…
Новий кросовер від Mitsubishi стане гідним суперником Toyota RAV4 у доступному сегменті. Автомобіль матиме просторий…
Tesla продовжує радувати своїх шанувальників: у оновленій Model 3 Long Range AWD з'явилася функція Acceleration…