Попри те, що більшість водіїв уникають транспортних засобів зі скрученим пробігом чи історією пошкоджень, автомобілі можуть мати й інші секрети. Деякі моделі часто міняють власників і потрапляють в аварії. carVertical, компанія, що займається аналітикою даних транспортних засобів, розглянула найекстремальніші випадки на ринку вживаних автомобілів України протягом першої половини 2024 року.
Після сходження з конвеєра, автомобіль не завжди залишається в країні. Вживані транспортні засоби часто експортуються в інші країни, маючи кількох власників за час експлуатації.
Серед авто, перевірених компанією carVertical в Україні, виділялося одне BMW 5 серії, 2011 р. випуску, зареєстроване у 8 країнах. За ним ідуть Subaru Forester, 2005 р. (7 країн), BMW 3 серії, 2006 р., Audi Q7, 2013 р. і Skoda Octavia 2017 р. — всі з реєстрацією в 6 різних країнах.
Попри те, що водії зазвичай міняють автомобілі що кілька років, це стосується не всіх моделей. Рекордсмен цього року — Mercedes-Benz ML класу, 2004 р., з 24 власниками. Також часто змінювали власників Volkswagen Touareg, 2004 р. (20 власників), Seat Altea, 2007 р. (19 власників) і Mercedes-Benz E класу, 2002 р. (19 власників).
«Якщо автомобіль мав багато власників, варто з’ясувати, чому. Зазвичай люди міняють авто кожні 4-6 років, але модель, яка міняє власників щороку чи щокілька місяців, може мати серйозні проблеми. Особливо ризикують водії, що купують імпортовані авто, бо відстеження їх власників є непростою справою. Однак, зі зростанням популярності сервісів для перевірки історії автомобіля, цю інформацію можна отримати миттєво», — пояснив Матас Бузеліс, керівник відділу комунікацій carVertical.
Наприклад, розділ «Хронологія» у звіті carVertical містить дані про реєстрацію автомобіля, зміну власника та минулі технічні огляди, що може бути корисним для водіїв, які у пошуках нової моделі.
Попри те, що кожен автомобіль рано чи пізно потрапляє в аварію, деякі моделі є більш схильними до аварій, ніж інші. Покупці в Україні знайшли Honda Accord, 2009 р. і BMW 7 серії, 2013 р., що зазнали по 8 ДТП; далі йдуть Volvo V70, 2007 р. (7 аварій), Volkswagen Transporter, 2001 р. (7 аварій) та Lexus RX класу, 2005 р. (6 аварій).
Залежно від серйозності пошкоджень, страхові компанії по-різному оцінюють вартість ремонту. Зазвичай дорожчі моделі вимагають більше витрат на покриття збитків. Якщо авто зазнало кількох аварій, загальний збиток яких сягає сотень тисяч або мільйонів гривень, варто провести ретельний огляд у механіка. Звіт про історію транспортного засобу містить дані про те, які деталі були пошкоджені, що дозволяє механікам зосередитися на цих зонах.
Найбільша сукупна вартість збитків в Україні була зафіксована для одного BMW 6 серії, 2013 р., склавши 4,8 млн грн — суму, що може дорівнювати вартості квартири в деяких країнах. Далі йдуть Volkswagen Phaeton, 2011 р. та Audi Q7, 2010 р., кожен з яких мав понад 4 млн грн збитків.
Українські оголошення з продажу переповнені автомобілями, що проїхали сотні тисяч кілометрів, але жоден із них не може зрівнятися з одним старим Volvo 850, що має на одометрі дивовижні 973 146 км. З шестизначним числом на одометрі, він наближається до моменту скидання значень. Далі йдуть Renault Trafic, 2014 р. з 915 016 км пробігу та Mercedes-Benz Sprinter, 2015 р. з 894 954 км пробігу.
Продаж авто з великим пробігом за гарну ціну може бути складним, тому нечесні продавці часто зменшують показники одометра, штучно завищуючи ціну транспортного засобу.
Серед транспортних засобів, перевірених в Україні, найбільше скручування пробігу мав Opel Vivaro, 2014 р. — його одометр був скручений на цілих 835 799 км. З великим відривом за ним ідуть Mercedes-Benz Sprinter, 2006 р. зі скрученими 630 575 км та Toyota Land Cruiser, 2012 р. зі скручуванням 505 287 км.
«Купівля авто з пробігом, скрученим на сотні тисяч кілометрів, створить безліч проблем. Очевидно, що така модель вже не надійна та часто ламатиметься. Питання безпеки також вкрай важливе: автомобіль з таким великим пробігом може бути небезпечним не лише для водія та пасажирів, але й для інших учасників руху», — зазначив Бузеліс.
Дослідження carVertical використовує статистичні дані зі звітів про історію транспортних засобів, придбаних користувачами компанії з січня по серпень 2024 р. Дослідження проводилося в 15 країнах, висвітлюючи найекстремальніші випадки в кожній країні.
carVertical працює в 30 країнах, отримуючи дані з понад 900 баз світу — правоохоронних органів, національних/державних реєстрів, фінансових установ та оголошень. Щорічно обробляючи мільйони звітів про історію транспортних засобів, компанія може надавати тенденції, комплексні прогнози та унікальну інформацію про ринок уживаних автомобілів.
Український автомобільний ринок поповнюється новими моделями хетчбеків, що поєднують стиль, динаміку та функціональність. Експерти ресурсу…
Bentley офіційно анонсувала випуск нового компактного електричного кросовера, який стане другим SUV у лінійці британського…
Київ отримає подарунок від міста-побратима Берліна – двоповерховий автобус MAN A39 Lion's City DD. Ця…
Hyundai оголосила про масове відкликання 226 118 автомобілів у США. Причина — можливий збій у…
Cadillac може знову повернутись до виробництва дводверних моделей, але вже у форматі електромобілів. Натякання на…
Компанія Stellantis заявила про тимчасове зупинення виробництва на заводі Mirafiori в Турині з 2 грудня…