Дефіцит відступає: з січня Toyota планує випускати по 850 тисяч автомобілів щомісяця

З настанням осені багато автовиробників почали несміливо висловлювати надію на покращення ситуації з доступністю напівпровідникових компонентів до грудня поточного року. Заяви представників Nissan Motor і Toyota Motor дозволяють будувати висновки про те, що дно вже пройдено, і виробництво автомобілів цих марок починає відновлюватися.

За інформацією Nikkei Asian Review, компанія Nissan Motor у другому фіскальному півріччі, яке розпочалося у жовтні, збирається збільшити обсяги випуску машин на 300 тисяч штук у порівнянні з першим півріччям. Криза з поставками напівпровідникових чипів, що вибухнула цього року, вже змусила компанію знизити прогноз за кількістю випущених до березня 2022 року автомобілів з 4,4 до 3,8 млн штук. З іншого боку, компанія розраховує за підсумками фіскального року отримати прибуток у розмірі $1,59 млрд проти порівнянних за розміром збитків, отриманих роком раніше.

У вересні Toyota Motor була змушена скоротити обсяги виробництва на 40% через дефіцит чипів, але зараз вона випереджає конкурентів за темпами відновлення. У листопаді вона готова випустити на 10% більше машин проти 4% запланованих раніше. Вже у грудні компанія готова випустити мільйон автомобілів, на 30% більше у річному порівнянні. З січня Toyota випускатиме не менше 850 тисяч машин щомісяця, що дозволить компенсувати зупинку конвеєрів у літні місяці через брак напівпровідникових компонентів.

Лідерство Toyota у боротьбі з дефіцитом є закономірним наслідком вжитих заходів. На початку року компанія наказала своїм постачальникам збільшити складські запаси до п’ятимісячного рівня проти традиційного тримісячного. Nissan наслідувала цей приклад, зажадавши від постачальників збільшення складських запасів з місячного до тримісячного обсягу. Постачальники компонентів постаралися збільшити обсяги виробництва. Denso наприкінці вересня збільшила обсяги випуску продукції на 40% у порівнянні з вереснем 2019 року, коли пандемія ще не впливала на галузь. Aisin за цей же час збільшила запаси на 30%.

У жовтні GM підняла прогноз щодо річного прибутку до $9,6 млрд, пообіцявши збільшити обсяги випуску продукції до кінця року. Ford Motor наслідувала приклад конкурента, заявивши про поліпшення ситуації з поставками наприкінці поточного року. Аналогічно міркує і керівництво Volkswagen. Дрібним автовиробникам доводиться важче, та ж Honda Motor готується вийти на докризовий рівень не раніше січня. Це не заважає компанії розраховувати випустити у поточному фіскальному році більше автомобілів, ніж торік.

Recent Posts

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024

Експерти пояснили, для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…

23.11.2024

Водіям розповіли про незаконність одного поширеного штрафу поліції

Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…

22.11.2024

В Україні хочуть позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону або проїзду перехресть

У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…

22.11.2024

Kia представила потужний електричний кросовер із запасом ходу понад 500 км (фото)

На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…

22.11.2024