З настанням холодів автомобілісти замислюються про покупку зимової гуми. Експерти порталу mmr.net.ua пояснили, навіщо звертати увагу на дату виробництва автомобільних шин, чи існує термін придатності покришок.
Нові шини мають всі заявлені виробником характеристики. Якщо покришка щойно зроблена, вона гарантовано має максимальний ресурс. Однак згодом суміш, з якої виготовляють гуму, старіє. Цей процес відбувається не тільки під час експлуатації автомобіля. Шина може лежати на складі, і в цей час її якості погіршуватимуться. Дослідження показують, що п’ять років зберігання у ідеальних умовах еквівалентні 6 місяцям щоденного використання шини.
Найбільш оптимальний термін служби для середньостатистичної гуми – перші 5 років з моменту випуску. Тому найкращою практикою є придбання щойно вироблених покришок. У цьому випадку їх ресурс скорочуватиметься паралельно зі зносом протектора.
А що щодо шин, які зроблено 2-3 роки тому? Чи слід їх купувати? На жаль, не всі продавці дотримуються правильних умов зберігання шин. Порушення правил складування може призвести до того, що товар втрачає свої властивості швидше.
Для правильного зберігання шин потрібне сухе приміщення, що добре провітрюється. Важливо уникати розміщення їх поруч із опалювальними приладами, щоб запобігти розтріскуванню. Також слід уникати контакту шин з агресивними хімічними речовинами, такими як розчинники, луги та кислоти. Щоб запобігти деформації, рекомендується перевертати шини кожні 3 місяці. Порушення цих правил може прискорити процес старіння шин.
Однак проблема полягає в тому, що при покупці автомобіліст не завжди може дізнатися, як і де зберігалися конкретні шини. Іноді водії можуть придбати шини від відомого виробника з гарною знижкою і потім виявити, що вони мають проблеми, такі як втрата тиску або утворення тріщин.
Які наслідки очікують водія, якщо він вирішить придбати та встановити “старі” шини на свій автомобіль? По-перше, з часом гума втрачає свою еластичність, стаючи жорсткішою, що може викликати дискомфорт під час руху. Проте водії, не особливо вибагливі, можуть не помітити значної різниці.
По-друге, безпека водіння знижується. Затверділі шини не забезпечують належного зчеплення з дорожнім покриттям, що призводить до збільшення гальмівної колії та погіршення керованості автомобіля, особливо це критично для зимової гуми. В умовах низьких температур вона має залишатися м’якою, щоб забезпечувати необхідний контакт із дорогою.
По-третє, при придбанні нових шин важливо переконатися, що маркування на кожній із них однакове. Шини з різних партій можуть зберігатися в різних умовах, і якщо маркування відрізняється, це може призвести до непередбачуваної поведінки шин під час експлуатації.
У Швейцарії виявлено звалище вінтажних автомобілів. Як пише Auto Motor und Sport, близько сімдесяти машин…
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…
Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…
Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…
На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…