Новини

Чи справді з початку 2023 року буде повернуто техогляд для приватних авто

Скасований у 2011 році техогляд приватних автомобілів дуже хочуть повернути. Це дозволить обраним компаніям та чиновникам витягувати з кишень українських автомобілістів як мінімум по 10 мільярдів гривень щорічно. Однак жодних правових підстав для його повернення з початку 2023 року наразі немає, пише MMR.

В українському медіапросторі з’явилась інформація про повернення обов’язкового техогляду (ТО) для усіх автомобілів, в тому числі приватних (зараз він розповсюджується лише на комерційні авто). Проте описаний механізм проходження ТО та відповідальності за його непроходження спирається на законопроєкт Мінінфраструктури, який не отримав схвалення від Державної регуляторної служби. Відповідно, цей проєкт закону не діє і не почне працювати з початку 2023 року.

Законопроєкт про повернення вже забутої українцями схеми техогляду було опубліковано ще 5 квітня 2021 року на сайті Міністерства інфраструктури. Тоді це повідомлення викликало неабиякий суспільний резонанс і просування сумнівного законопроєкту було поставлено на паузу.

Одна з головних причин – у тому, що через технічні несправності відбувається мізерно мала кількість ДТП. У офіційній статистиці Національної поліції частка аварій, які виникли через несправність транспортного засобу, не перевищує одного відсотка. Щобільше, згідно зі статистичними даними після скасування техогляду у 2011 році цей показник зменшився. За 11 місяців 2021 року частка аварій через незадовільний технічний стан складала усього 0,27%.

Головною причиною повернення вже забутої схеми техогляду чиновники називають підписану Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Тут варто зазначити, що згідно з даними сайту pulse.eu-ua.org, Україна ще не виконала й половини від плану заходів передбачених Угодою. У сфері транспорту та транспортної інфраструктури готовність складає 24%. Найбільші проблеми є з системою морських, вантажних та пасажирських міжнародних перевезень. Повернення техогляду у цьому контексті – «крапля у морі» і точно не є першочерговою перешкодою для євроінтеграції.

Кому вигідно
Повернення техогляду оцінюється експертами як «ринок» у 10 мільярдів гривень, які витратять українці на покупку документів про його проходження. За цією схемою вже відбувається сертифікація при першій реєстрації транспортного засобу в Україні та сертифікація при реєстрації ГБО. Тому техогляд більше вигідним тим організаціям, які його проводять, а не звичайним автомобілістам. Не було жорсткої вимоги його впровадження і з боку Євросоюзу. Тотальний техогляд не вплине на безпеку дорожнього руху. До того ж умовах війни це зовсім не головне завдання держави, тому воно навряд чи буде оперативно прийняте та впроваджене у життя.

Recent Posts

Продажі гібридних автомобілів в Україні у 2024 році встановили рекорд: топ-3 моделей

Продаж гібридних автомобілів в Україні у 2024 році досяг рекордного рівня, відображаючи стрімке зростання інтересу…

10.01.2025

Представлена нова Mazda 6e: повністю електричний конкурент Tesla Model 3

Mazda представила новий повністю електричний седан Mazda 6e, який стане серйозним конкурентом Tesla Model 3.…

10.01.2025

Tesla офіційно представила оновлену Model Y 2025: фото та всі подробиці

Tesla представила оновлений кросовер Model Y 2025, який отримав безліч поліпшень. Це перший значний рестайлінг…

10.01.2025

Xpeng розкриває секрети P7+: новий електромобіль — тепер і генератор

Компанія Xpeng представила оновлену версію свого популярного електромобіля P7+, що вирізняється вдосконаленими технологіями та унікальними…

10.01.2025

Volkswagen вдало обрав бренд: новий Scout користується шаленим попитом

Scout Motors, відроджений Volkswagen, оголосив про оформлення 50 000 попередніх замовлень на свої нові моделі…

10.01.2025

Більше ніяких мультимедійних систем: Hyundai представила свій інноваційний цифровий дисплей

На виставці CES 2025 у Лас-Вегасі Hyundai Mobis представила свою інноваційну розробку — цифрове лобове…

10.01.2025