Експлуатація

Фахівець розповів, чи можна “вбити” варіатор під час буксирування причепа чи іншого автомобіля

Варіаторні коробки передач CVT відрізняються підвищеною чутливістю до навантажень у порівнянні з механічними або класичними автоматичними коробками, і їх надійність викликає обґрунтовані сумніви. Портал ampercar.com звернувся до фахівця спеціалізованого сервісного центру, щоб дізнатися, як саме варіатор реагує на буксирування причепа чи іншого авто.

Давайте розберемо потенційні ризики для варіатора з двох сторін: коли автомобіль із CVT сам буксирує інший транспортний засіб (або причіп) і коли він стає об’єктом буксирування.

При буксируванні автомобіля з варіатором важливо враховувати, що, як і у випадку з автоматичною коробкою передач, варіатор забезпечений гідротрансформатором, що передає крутний момент, від мотора до трансмісії. Тож рекомендації для буксирування автомобілів з “автоматами” значною мірою відповідають правилам для машин з CVT.

Перед початком буксирування обов’язково заведіть двигун, переключіть селектор у нейтральне положення (N), не допускайте перевищення швидкості більше 35 км/год і обмежте відстань буксирування до 40 км. Якщо необхідно продовжити рух, дайте варіатору можливість охолонути, зупинившись щонайменше на 50 хвилин.

Запускати двигун при буксируванні – обов’язкова умова. Це необхідно, щоб підтримувати тиск у гідросистемі та забезпечити циркуляцію робочої рідини всередині трансмісії. Якщо буксирувати машину з варіатором при вимкненому моторі навіть на малі дистанції, зростає ризик спровокувати серйозну поломку.

Далі проаналізуємо ситуацію, коли сама машина з варіатором буксирує інший транспортний засіб чи важкий причіп. У внутрішньому пристрої CVT використовується сталевий ремінь або ланцюг, які захоплюють приводні вали за допомогою тертя. При надмірному навантаженні може статися пробуксовування ременя або ланцюга. В результаті варіатор може вийти з ладу, а у робочій рідині з’явиться металева стружка.

Максимум можливо на машині з CVT – буксирування невеликих легких причепів. Для точності потрібно використовувати гранично допустиму масу, прописану у паспорті.

Але від буксирування іншої машини краще відмовитись. Тому що ризик опинитися на порозі ремонту трансмісії значно зросте. Тим більше, якщо автомобіль не новий: краще уникати буксирування навіть легких причепів, зокрема, якщо пробіг перевищує 70 000 км і варіатор ще не проходив обслуговування чи заміну робочої рідини.

Recent Posts

Фахівці назвали 13 кращих вживаних автомобілів з якими ніхто не хоче розлучатися

Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…

24.11.2024

Kia представила новий Sportage 2025 на автосалоні в Лос-Анджелесі

На автосалоні у Лос-Анджелесі компанія Kia представила оновлений Sportage для північноамериканського ринку. Дизайн моделі вже…

24.11.2024

В автосервісі розкрили, коли двигун може зламатися через копійчану зливну пробку

Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…

24.11.2024

Експерти назвали 3 причини, коли не варто міняти моторну оливу через кожні 15 тисяч км

Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…

24.11.2024

Неакуратним водіям в Україні загрожує штраф більше 1 000 гривень

На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…

23.11.2024

Фахівці назвали найнадійніші авто усіх часів: опубліковано список брендів-лідерів

Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…

23.11.2024