Новини

Bosch запустила масове виробництво автомобільних силових установок на водневих паливних осередках

У сегменті вантажного транспорту водневі паливні осередки вважаються багатьма гравцями ринку перспективним напрямом розвитку, оскільки водневе паливо вважається більш екологічно чистим, а запас ходу сотні кілометрів можна заповнити за кілька хвилин, і при цьому не витрачати енергію на перевезення важких тягових батарей. Bosch повідомила про запуск виробництва профільних силових установок на двох своїх підприємствах у Німеччині та Китаї відповідно.

Водневі паливні осередки використовують спеціальні генератори, що виробляють електроенергію з використанням водню, як вихлоп такі силові установки створюють звичайну водяну пару. Запас водню, що зберігається у спеціальних резервуарах під великим тиском, замінює тяговий акумулятор. Балони з воднем набагато легші за акумуляторні батареї, а наповнити їх на заправних станціях можна за кілька хвилин, чого не можна зробити у випадку з далекобійними вантажівками акумуляторного типу.

Як заявляє Reuters з посиланням на представників компанії Bosch, силові установки на основі водневих паливних осередків з підприємства в Німеччині почнуть надходити до США, де ними оснащуватимуться магістральні тягачі Nikola, що використовують водне паливо як джерело енергії. Постачання водневих вантажівок Nikola на ринок Північної Америки Nikola розраховує почати вже в поточному кварталі. Ця компанія стане першим отримувачем цих силових установок виробництва Bosch. Згодом водневі паливні осередки Bosch почнуть випускатися і США.

У період з 2021 по 2026 роки європейський конгломерат планує витратити на розробку та виробництво водневих паливних осередків майже 2,5 млрд. євро. Ця сума виявилася на мільярд вищою за заплановану на період до 2024 року, який був охоплений початковою версією інвестиційної програми. До 2030 року Bosch розраховує щорічно виручати по 5 млрд євро за рахунок реалізації водневих силових установок. За прогнозами компанії, до кінця десятиліття кожна п’ята вантажівка масою понад шість тонн використовуватиме водневі паливні осередки.

Багато автовиробників дотримуються гнучкої стратегії у сфері відмови від ДВЗ. Молода за мірками галузі компанія Nikola готова оснащувати вантажівки як тяговими акумуляторами, так і водневими паливними осередками, такої ідеології дотримується і Daimler, а ось вантажний підрозділ Volkswagen робить ставку виключно на акумуляторні транспортні засоби.

Recent Posts

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

23.11.2024

Експерти пояснили, для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Автомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і…

23.11.2024

Водіям розповіли про незаконність одного поширеного штрафу поліції

Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…

22.11.2024

В Україні хочуть позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону або проїзду перехресть

У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…

22.11.2024

Kia представила потужний електричний кросовер із запасом ходу понад 500 км (фото)

На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…

22.11.2024