у ЗМІ

Стало відомо, чому автовиробники перестали робити двигуни-мільйонники

Часи двигунів-мільйонників (тобто таких, що могли відпрацювати мільйон кілометрів без капітального ремонту) точно минули. Утім, самі автовиробники запевняють, що нині мало кому з покупців потрібен автомобіль, здатний відбігати мільйон… І навіть ресурс на рівні 300-400 тисяч нині вважається хорошим результатом.

Сучасні інженери хочуть зробити так, щоб автомобіль споживав мінімальну кількість палива. Для цього двигун має працювати на мінімально можливих обертах, а коробка передач – тримати вищі передачі.

При цьому мотор не тільки тягне машину, а до того ж забезпечує комфорт пасажирів. Від нього «живляться» кондиціонер і безліч інших споживачів: медіасистема, підсилювач керма, численні обігріви…

Зрозуміло, що за таких умов поршнева група, підшипники і колінвал зазнають підвищених навантажень, що скорочує ресурс! До того ж самі деталі сучасних ДВЗ стають більш і більш мініатюрними.

Зараз повсюдно застосовуються полегшені поршні, алюмінієві блоки циліндрів і навіть колінчасті вали роблять за найпростішою схемою – у 4-циліндрових моторів рідко зустрінеш 8 противаг.

На окрему розмову заслуговує турбонаддув. Адже завдяки наявності цієї системи, яку можна зустріти навіть на бюджетних моделях, агрегат стає потужнішим, крутнішим і економічнішим, але не надійнішим.

Сам турбокомпресор рідко служить довше 120-150 тисяч пробігу, а блок циліндрів зазвичай досягає граничного зносу через 250-300 тисяч. Зате 150-170 сил видають вельми скромні за обсягом движки!

До речі, не можна не відзначити, що сучасні двигуни стали у всіх сенсах гарячішими. Якщо раніше робоча температура охолоджувальної рідини була 80-85°С, то зараз – понад сто.

Відповідно, моторна олива також працює за вищих температур, а тому швидше старіє. Крім того, від спеки через 120-140 тисяч кілометрів починають дубіти багато сальників.

До речі, про мастило. Для невибагливих атмосферників міжсервісний інтервал може бути 15 тисяч пробігу. Але свіжі ДВЗ вимагають частішого масляного сервісу – максимум кожні 10 тисяч (а краще частіше).

Але чому тоді автовиробники застосовують такі технології? По-перше, тут замішана екологія: нею продиктовано дуже багато рішень. І що жорсткішими будуть еконорми, то більше хитрощів доведеться застосовувати.

Друга причина – тотальна економія. Щоб мінімізувати витрати, компаніям доводиться обирати більш доступні матеріали, деталі та системи. І це, на жаль, стосується навіть преміальних марок.

Хоча головна причина відмови виробників від випуску «мільйонників» – у новій манері споживання. Це раніше людина купувала автомобіль надовго… І для неї надійність була одним із найважливіших критеріїв.

Зараз покупець нової машини знає, що будь-які поломки будуть безкоштовно усунені завдяки гарантії. А з постагарантійними проблемами розбиратимуться вже наступні господарі!

Recent Posts

Suzuki Jimny “прокачали” до 136 к.с., але за тюнінг доведеться заплатити чималу ціну

Австралійська тюнінгова компанія Harrop Engineering представила комплект нагнітача для Suzuki Jimny: він збільшує потужність і…

09.01.2025

Українці масово купують дешеві старі автомобілі: з’явився перелік

Попит на вживані автомобілі в Україні помітно збільшився. Покупці віддають перевагу старим машинам через доступність. Особливо автомобілістів…

08.01.2025

В автосервісі розкрили, як водії “вбивають” форсунки та клапани неправильним бензином

Деякі автовласники вважають, що досить просто заправити автомобіль пальним, і цього буде достатньо. Однак, як…

08.01.2025

Топ-6 уживаних гібридних автомобілів: найкращі моделі

Гібридні автомобілі продовжують завойовувати популярність завдяки економічності та екологічності. Навіть з обмеженим бюджетом від 550…

08.01.2025

Де найдешевші вживані автомобілі: рейтинг регіонів України за середньою ціною

Інститут досліджень авторинку (ІІА) опублікував докладний аналіз цін на старі автомобілі в Україні. Дослідження виявило…

08.01.2025

Ринок комерційних автомобілів значно виріс в Україні: топ-10 автобрендів

2024 року ринок комерційних автомобілів в Україні продемонстрував значне зростання, незважаючи на неоднозначні тенденції. За…

08.01.2025