Коли минулого року Honda Motor Co. почала лізинг першого у світі автономного автомобіля рівня 3 у Японії, цей крок ознаменував нову еру зручності самостійного керування власниками автомобілів. Але нещодавній тест-драйв автомобіля Honda на швидкісних автомагістралях Токіо показує, як далеко нам до справжнього автопілота. У певному сенсі система навіть запроваджує абсолютно новий рівень стресу.
У березні минулого року Honda посіла перше місце у світовій галузі, коли випустила в Японії Legend Hybrid EX, оснащену передовим набором технологій допомоги водію Honda Sensing Elite.
В той час, як система Traffic Jam Pilot у Legend Hybrid EX обіцяє автоматичне ведення, водій-людина має бути напоготові, щоб у будь-який момент взяти на себе управління. Traffic Jam Pilot був першою автоматизованою системою водіння рівня 3, схваленою Японією, і першою доступною в серійному автомобілі для руху дорогами загального користування в будь-якій точці світу. Вона, як запевняє розробник, дозволяє відволіктися від керування автомобілем.
Деякі автовиробники зараз уникають рівня 3 або планують повністю обійти його.
Honda ж зробила лімітовану серію седана Legend – всього 100 автомобілів – з автопілотом рівня 3 на своєму складальному заводі в Саямі, який припинив виробництво автомобілів 27 грудня в рамках глобальної реструктуризації Honda. Спеціальна версія Legend надійшла у продаж 5 березня і коштує 11 мільйонів ієн (96 000 доларів), що на 3 мільйони ієн (26 000 доларів) більше, ніж просять за звичайну версію автомобіля.
До жовтня минулого року Honda продала лише близько 80 екземплярів цієї версії седана.
Система Honda рівня 3 використовує п’ять лідарів від Valeo, п’ять радарних блоків від Continental, дві камери і глобальну навігаційну супутникову систему, щоб не губитися по дорозі. Але система працює лише у вузькому діапазоні, бо заточена під пробки. Її можна активувати лише тоді, коли швидкість автомобіля перевищує 29 км/год. Після цього штучний інтелект може працювати у діапазоні від 0 до 50 км/год.
Але під час півторагодинного тест-драйву швидкісними автомагістралями Токіо, навіть у годину пік, умови ніколи не були достатньо підходящими для того, щоб насолодитися режимом самостійного водіння 3-го рівня. На короткий час на ділянці, що веде до токійського міжнародного аеропорту Ханеда, рівень 3 справді увімкнувся. Але майже так само швидко машина розігналася до 51 км/год — і керування повернули водієві.
Безумовно, передбачається, що ця технологія працюватиме лише за умов низькошвидкісного руху з частими зупинками. І є певні ділянки міських швидкісних автомагістралей із крутими поворотами, де це взагалі не спрацює. Такі обмеження частково є визнанням того, що рівень 3 ще не готовий до широкого спектра реальних сценаріїв водіння. Його практичність також стримується верхньою межею швидкості – у реальній пробці потік часто прискорюється до 50 км/год.
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
У парламенті зареєстровано законопроект, який дозволить позбавляти водіїв права керування за повторне порушення правил обгону…
На автосалоні в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра Kia EV6 2025 модельного року. В рамках оновлення повністю…
Toyota розширює свій модельний ряд електромобілів, представивши великий седан під індексом bZ7. Ця модель була…
BMW готується представити сьоме покоління M3 у 2028 році, пропонуючи покупцям вибір між класичним рядним…
Незважаючи на аномально теплу погоду, зима з кожним днем стає все ближче, а разом з…