у ЗМІ

Автомобілі українців дозволять повторно оглядати: подробиці нового законопроєкту

В Україні прикордонники отримають право ініціювати огляд та новий огляд разом із митниками громадян, які перетинають державний кордон, а також їх багажу та транспортних засобів. Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки рекомендував народним депутатам ухвалити за основу відповідний законопроєкт №10128, інформує today.ua.

Законопроєкт №10128 зареєстрували у Верховній Раді у жовтні 2023 року. Його автори виходили з того, що посилення контролю за громадянами під час перетину державного кордону – це рекомендація Євросоюзу, яку отримала Державна прикордонна служба України. Документ передбачає приведення процедур прикордонного контролю в Україні у відповідність до стандартів Євросоюзу.

Тому законопроєкт №10128 пропонує наділити співробітників ДПСУ правом ініціювати огляд та новий огляд разом із митниками громадян, які перетинають державний кордон, а також їх багажу і транспортних засобів.

Крім того, водіям планують заборонити під час митного контролю без дозволу начальника органу охорони державного кордону використовувати пристрої відеоспостереження, встановлені у транспортних засобах. Також водіям не можна буде змінювати напрямок руху або переміщатися між смугами руху без дозволу прикордонників.

Ще одне важливе нововведення полягає у тому, що під час митного контролю не можна буде виходити з автомобілів чи інших транспортних засобів без дозволу прикордонників. Буде розширено поняття зона контролю.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки рекомендував доповнити законопроєкт №10128 нормою, згідно з якою запроваджується прикордонний контроль транспортних засобів та вантажів за процедурами контролю першої та другої лінії.

У цьому законопроєкті є низка спірних положень. Наприклад, незрозуміло в якій формі (усній чи письмовій) начальник органу охорони державного кордону повинен видавати дозвіл на використання під час контролю пристроїв відеоспостереження у транспортних засобах. І чи потрібно водіям заздалегідь подавати відповідну заяву?

Нагадаємо, при виїзді з України військовозобов’язані чоловіки (віком від 18 до 60 років), які мають на це право, на вимогу прикордонників мають пред’явити військовий квиток. Цей документ не потрібен водіям, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі, возять через держкордон пасажирів та вантажі; певним особам з окремих посад та держслужби, працівникам підприємств залізничного транспорту, а також особам, які мають відношення до кораблів та авіації; чоловікам з інвалідністю та чоловікам, які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

Recent Posts

Хитрий дорожний знак з перекресленою літерою Е: що він означає

Українські водії, виїжджаючи за кордон, можуть натрапити на незвичайний дорожній знак — круглої форми з…

29.11.2024

Міні-електромобіль з максі-амбіціями: китайський Mini увірвався до Європи

Найдешевший китайський електромобіль, відомий як Wuling Mini EV, дістався до Європи. Тепер під іменем Ari…

29.11.2024

Компанія Isuzu готує до випуску автономні вантажівки: що відомо

Isuzu Motors спільно з американським стартапом Applied Intuition активно розвиває проєкт автономних вантажівок, які можуть…

29.11.2024

Автовиробник знав про проблеми, але приховував: найнадійніший двигун Stellantis виявився дефектним

Двигун 1.2 PureTech, встановлений на мільйонах автомобілів Stellantis, знову опинився в центрі уваги. За інформацією…

29.11.2024

Genesis анонсувала дебют нового гіперкара в грудні

Genesis інтригує своїх прихильників, випустивши загадковий тизер з написом "Something Magma is Coming". 6 грудня…

29.11.2024

Mercedes готує три люксові новинки – S 700, S 800 та S 900

Mercedes-Benz, схоже, готує розширення своєї лінійки S-Class, подавши заявки на реєстрацію назв S 700, S…

29.11.2024