Експлуатація

Автомеханік розповів, як доїхати до сервісу при поломці генератора в дорозі

Поломка генератора в дорозі – неприємна ситуація. У містах проблема вирішується відносно швидко, адже поряд завжди є автосервіси. Але на трасі, де десятки кілометрів до найближчого населеного пункту, все стає набагато складніше. Власник автосервісу розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, як можна не лише впоратися з несправністю, а й доїхати до СТО, не викликаючи евакуатора.

Як правило, генератор виходить з ладу несподівано. Ви можете їхати, все буде гаразд, і раптом на панелі спалахує червоний індикатор у вигляді акумулятора. І це сигнал, що заряджання АКБ припинилося. У такій ситуації важливо не піддаватися емоціям, а діяти продумано та чітко. Чи вдасться доїхати до найближчого сервісу, залежить від того, як грамотно ви будете витрачати ресурси автомобіля, що залишилися, щоб підтримувати його роботу.

Якщо дизель без генератора може проїхати досить велику відстань, то з бензиновими моторами ситуація набагато складніша. Адже їхнє нормальне функціонування буде тільки при справній системі запалювання. Як би там не було, у момент поломки генератора потрібно мінімізувати споживання енергії, щоби продовжити проїхати кілька десятків кілометрів.

Перше, що варто зробити – максимально скоротити споживання енергії в автомобілі. Якщо на вулиці світло, краще використовуйте лише денні ходові вогні. У разі їх відсутності краще використовувати протитуманні фари замість ближнього світла, оскільки вони набагато менш енерговитратні, а їх яскравості достатньо для дотримання правил. Усі непотрібні прилади, на зразок аудіосистеми або підігріву сидінь, краще відключити. Крім того, при відмові генератора потрібно тримати оберти на мінімальному рівні, достатнього для пересування, щоб не витрачати зайву енергію.

Один з ефективних прийомів, який часто використовують досвідчені водії, полягає у русі накатом, особливо якщо генератор вийшов з ладу. Якщо ваш автомобіль з механічною коробкою передач, варто скористатися інерцією при суцільному спуску, щоб мінімізувати оберти двигуна. Це дозволяє заощаджувати заряд акумулятора, рухаючись далі.

Коли акумулятор повністю заряджений, він зазвичай забезпечить роботу автомобіля протягом півтори години. Цього часу цілком вистачить, щоб доїхати до найближчого населеного пункту із сервісом, навіть якщо ви далеко від міста. Але відкладати вирішення проблеми не варто: згодом акумулятор втрачає свою ємність через знос або неідеальний догляд, що може різко скоротити запас енергії в ньому.

Recent Posts

Фахівці назвали три ознаки того, що автомобіль варто нейгайно продавати

Рішення про продаж власного авто часто викликає сумніви, але іноді це необхідний крок. Позбавлення від…

17.01.2025

Три секретні функції автомобілів, про які не знають навіть досвідчені водії

Сьогодні в автомобілях повно найрізноманітніших технологій, покликаних спростити життя водієві та його пасажирам. Багато з…

17.01.2025

Підсумки автомобільного ринку 2024: що шукали та обирали українці на AUTO.RIA

Український маркетплейс AUTO.RIA представив результати дослідження автомобільного ринку у 2024 році. Експерти маркетплейсу проаналізували, як…

17.01.2025

Наклейка під капотом у вигляді фар із цифрами: чим вона важлива і що позначає

Багато автомобілістів помічали таємничу наклейку або шильдик під капотом автомобіля. На них зазвичай зображена фара…

17.01.2025

Топ-6 найкращих та доступних автомобілів, які варто купити у 2025 році

Навіть з обмеженим бюджетом можна знайти автомобіль, який подарує задоволення від кожної поїздки. Експерти виділили…

17.01.2025

Рейтинг найдоступніших вживаних легкових авто з АКПП в оголошеннях в Україні: топ-20

Аналітики дослідницького інституту авторинку, використовуючи дані з найбільших інтернет-майданчиків, склали рейтинг найдоступніших автомобілів з автоматичною…

17.01.2025