Експлуатація

Автоінструктор розвіяв міфи про їзду з майже порожнім паливним баком

Водії, які звикли заправляти машину лише після того, як спалахує лампочка резервного палива, можуть завдати своєму авто серйозної шкоди. Автоінструктор розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, які проблеми можуть виникнути при регулярній їзді з майже порожнім баком.

Коли на панелі приладів загоряється індикатор, це означає, що рівень палива в баку критично низький, до повної зупинки залишається приблизно 50-70 кілометрів ходу.

Важливо розуміти, що ці цифри – лише приблизні оцінки, тому що реальний запас залежить від безлічі факторів: моделі машини, стану дороги, пори року і т.д. Завжди краще вчасно заправлятися, щоб не допускати повної витрати бензину, але є такі водії, які вирішують їздити далі навіть після загоряння лампочки низького рівня палива. Іноді це відбувається через неуважність, а іноді просто через дивний азарт, адже хтось любить пограти в “дотягну – не дотягнуту”.

Коли паливний бак порожніє, бензонасос починає перегріватися набагато сильніше, ніж варто було б. Крім того, коли палива стає мало, насос починає “захоплювати” повітря, що може призвести до його швидкого виходу з ладу. І це ще не все, таке “заповітрювання” може призвести до виходу з ладу інших частин паливної системи, особливо форсунок. Причому дизельні мотори особливо не люблять підсмоктування повітря.

На форумах в інтернеті можна знайти безліч історій про те, що у порожньому паливному баку може конденсуватися волога, а це вже веде до корозії. Однак сьогодні шанси на появу іржі в баку дуже малі, оскільки більшість сучасних авто оснащені не сталевими, а пластиковими резервуарами для палива. Однак проблеми все ж таки можуть виникнути. Логіка тут проста – що менше палива, то вища ймовірність появи вологи всередині бака. Вода, будучи важчою за бензин, накопичується внизу, біля бензонасоса. Саме через це їхати з “майже пустим” баком може бути проблематично.

При негативних температурах, коли бак майже порожній, вода може замерзнути, створюючи проблеми для бензонасоса, що може призвести до тимчасового порушення роботи ДВЗ або навіть до поломки. Щоб уникнути цього, досвідчені водії додають до баку спеціальні присадки, доступні в автомагазинах. Раніше, до появи таких засобів, доводилося використовувати спирт, але сьогодні це не найбезпечніше рішення.

Recent Posts

В автосервісі розкрили, коли двигун може зламатися через копійчану зливну пробку

Багато автолюбителів навіть не замислюються, які ризики таїть у собі відмова від заміни зливної пробки…

24.11.2024

Експерти назвали 3 причини, коли не варто міняти моторну оливу через кожні 15 тисяч км

Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять…

24.11.2024

Неакуратним водіям в Україні загрожує штраф більше 1 000 гривень

На думку переважної більшості водіїв в Україні, зовнішній вигляд їхніх транспортних засобів є суто їхньою…

23.11.2024

Фахівці назвали найнадійніші авто усіх часів: опубліковано список брендів-лідерів

Вибір авто часто зводиться до головного питання: наскільки він надійний? Надійність є ключовим фактором, адже від неї…

23.11.2024

Фахівець розповів, яку небезпеку становлять каміння у протекторі шини

Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних…

23.11.2024

В Україні з’явився перший електромобіль Cadillac (фото)

В українській столиці помітили новий Cadillac Lyriq 2023 року випуску. Світлини електричної моделі опублікували на…

23.11.2024