Електромобільний портал AMPERCAR.com радий представити вам список усіх електромобілів, дебют або продаж яких планується на 2021 рік. Рейтинг, що включає моделі як крупних концернів, так і малесеньких фірм, підготували журналісти британського видання Wired.
Цього десятиліття автомобільна промисловість має зіткнутися з більш масштабними змінами, ніж за все минуле століття. Заборона продажу нових бензинових та дизельних авто набере чинності вже у 2025 році в Норвегії та у 2030-му в Данії, Великій Британії, Німеччині, Швеції і навіть далекій Індії.
Що стосується Сполученого Королівства, то там уряд заявив, що з 2030 року всі нові машини у дилерів повинні бути гібридними або повністю електричними. А з 2035 року зборонять продавати і гібриди.
Дев’ять років – не так вже і багато для автомобільної промисловості, історично повільного звіра, де нові моделі плануються на роки наперед, а конструкції двигунів можуть не змінюватись і десятиліттями. Ймовірно, розпочатий Теслою у 2013-му рух у бік електромобілізації отримав новий імпульс буквально за останні декілька років і далі темп тільки зростатиме.
Модель e-tron GT буде другим електрокаром від Audi (після кросовера e-tron). Силова установка 4-дверного спорткара розвиватиме 582 к.с. Привід – винятково повний. Прискорення з нуля до сотні – близько 3.5 с. Запас ходу, як заявляє Audi, буде дорівнювати 400 км за циклом WLTP.
Концепт Q4 e-tron був представлений ще 2019-го, серійна модель дебютує цьогоріч. Це мав би бути середньорозмірний електрокросовер розміром з поточну модель Q5. Два електромотори передаватимуть тягу на всі колеса завдяки фірмовій системі Quattro, що забезпечить розгінну динаміку до 100 км/год на рівні 6.3 с. Ауді заявляє, що дальність ходу за стандартом WLTP буде близько 450 км.
Як ви вже могли зрозуміти, iX3 – це електро-версія звичайного BMW X3, кросовера середнього розміру, найбільш продаваної моделі компанії.
Акумуляторна батарея потужністю 80 кВт/год забезпечує сертифікований за WLTP пробіг 460 км. Потужність передається тільки на задню вісь – досить кумедно, враховуючи, що у назві моделі фігурує буква X. Як би там не було, а виглядає iX3 точно краще за наступного у списку BMW iX.
Піднялися брови у багатьох людей, коли стало зрозуміло, що серійна модель iX отримає епатажний дизайн концепт-кару iNext. Хай там як із зовнішністю, а з технічної точки зору iX – це сімейний повнопривідний кросовер потужністю понад 500 к.с. і розгоном «до сотні» менше 5 секунд.
А ще від BMW очікується ліфтбек i4, концепт якого продемонстрували на початку 2020 року. Найімовірніше, що саме ця модель стане по-справжньому масовим електромобілем бренду. Компанія BMW раніше заявляла, що дальність ходу i4 буде на рівні 600 км. Поки що це єдині відомі дані.
Електрична версія компактного хетчбека С4 в основі має ту ж модульну платформу CMP, що і Peugeot e-208 та Opel Corsa-е. Citroen оснащений акумуляторною батареєю потужністю 50 кВт/год, що передає 134 к.с. на передні колеса і забезпечує запас ходу близько 350 км за циклом WLTP.
Іспанська інтерпретація Volkswagen ID.3. Відтепер Cupra тепер є окремим суббрендом SEAT, який випускає «заряджені» версії існуючих моделей і навіть деякі виключно власні. Cupra El-Born має батарею потужністю 82 кВт/год (з них доступні 77 кВт/год), чого вистачає на пробіг 500 км. Прискорення до 100 км/год поки що не відоме, але виробник заявляє, що до 50 км/год електричний хетчбек розганятиметься за 3 секунди.
Нова генерація культового хетчбека відразу розроблялася як чистий електрокар. Таким чином ФІАТ заявляє про твердий намір розвивати електромобільні технології. Топова модифікація La Prima має запас ходу 320 км за циклом WLTP. Швидкий зарядний пристрій доводить батарею до позначки 80% за 35 хв. Розгінна динаміка до 50 та 100 км/год – 3.1 і 9.0 секунд відповідно. Як і раніше, для 500е доступна версія з м’яким відкидним дахом.
Дарунок електричному кросоверу імені Mustang викликав свого часу неабиякий ажіотаж навколо моделі, на що, ймовірно, і був розрахунок. Зрештою, стилістично Mach-E гарно перейняв риси легендарного поні-кару поточного покоління. В салоні представлена абсолютно нова інформаційно-розважальна система Ford – величезний портретний сенсорний екран, подібний до такого у Tesla Model S. Варіанти батареї – 75 кВт/год та 99 кВт/год, причому останній обіцяє запас ходу (WLTP) 600 км.
Ближче до кінця 2021 року Ягуар повинен закінчити роботу над флагманським електрокаром XJ. Логічно припустити, що багато компонентів седану будуть спільними з моделлю I-Pace. Новий XJ буде надзвичайно важливим гравцем у лінійці Jaguar, він матиме за мету відтягнути на себе певну долю ринку дорогих електрокарів.
Електро-модифікація існуючого компактного кросовера UX. UX300e стане першим електрокаром Lexus, коли він прибуде у салони дилерів навесні 2021 року. Автомобіль матиме акумуляторну батарею на 54,3 кВт-год, що передаватиме потужність одному двигуну. Результат – 315 км запасу ходу.
Lexus UX300e можна зарядити від 5 до 80 % за 50 хвилин за допомогою зарядного пристрою постійного струму, а батарея має гарантію на вісім років або 160 000 км.
Lotus Evija повинен стати найпотужнішим у світі серійним автомобілем, коли він з’явиться у 2021 році. Lotus заявляє божевільну цифру в 1973 к.с. Це означає розгін 0-100 км/год 2-3 с, максимальну швидкість понад 320 км/год і, ось де показана реальна продуктивність, час 0-300 км/год менше дев’яти секунд. Lotus орієнтується на запас ходу в 350 км і говорить, що маса Evija буде 1680 кг, що може бути багато як для Lotus, але як для електромобіля це практично мізер.
Грубо кажучи, EQA буде електро-альтернативою сьогоднішньому Mercedes-Benz GLA другого покоління і пропонуватиметься у конфігураціях з одним або двома двигунами. Слідом за сімейним кросовером EQC та мікроавтобусом EQV, EQA стане першим справді масовим електрокаром від Mercedes, можливо, навіть кине виклик Volkswagen ID.3.
EQS ще до його дебюту охрестили S-класом серед електромобілів. Великий, розкішний, наповнений технологіями і, безсумнівно, першокласним комфортом. Очікується, що відділення AMG, більш відоме своїми бензиновими V8, прикладе свою руку і до вишуканого EQS, але вже у 2022 році.
Замислений як бізнес-перевізник для перевезення шанованих учасників конференцій між готелями і аеропортами, EQV має змінну конфігурацію посадкових місць і оснащений великою батареєю на 100 кВт/год. Пробіг без підзарядки – 345 км. Заявляється, що зарядка від 10 до 80 % триває 45 хвилин за допомогою швидкого зарядного пристрою потужністю 110 кВт.
Шведський ліфтбек Polestar 2 перевершує Model 3 від Tesla не тільки вищим кліренсом, а і акумуляторною батареєю 78 кВ/год та електричними двигунами на обох осях загальною потужністю понад 400 к.с. З нуля до ста км/год машина прискорюється за 4.7 с, максимальна швидкість дорівнює 210 км/год.
Даною моделлю німці хочуть створити сегмент люксових спорт-крос універсалів. Це буде той самий Taycan, але в кузові Shooting Brake, як би сказали мерседесівці. Слід очікувати також вищого дорожнього просвіту і захисного обвісу із нефарбованого пластику по периметру. Силові установки, як і інтер’єр, будуть аналогічними звичайному Тайкану.
За підтримки Ford та Amazon, американський електромобільний стартап Rivian хоче стати Теслою серед позашляховиків із пікапом R1T та позашляховиком R1S. Обидва використовують однакове шасі та два електродвигуни, які у топовій версії розвивають сумарно 754 к.с. Очікуваний розгін до 100 км/год – трохи більше 3 секунд. Пробіг без підзарядки, як заявляє компанія, складатиме приголомшливі 675 км завдяки величезному акумулятору.
Перший електрокар від Skoda, Enyaq використовує фольксвагенівську платформу MEB. Він буде пропонуватися з декількома варіантами силових установок, пробіг без підзарядки найсильнішої з яких буде поза 500 км. А версія vRS обіцяє прискорення 0-100 км/год за 6,2 с.
В кінці 2021 року (без урахування звичних затримок Тесли) дебютує ультра-версія флагманської Model S – Plaid. Просто вдумайтеся у цифри: потужність понад 1100 к.с., розгін 0-100 км/год трохи більше 2 секунд, максимальна швидкість досягатиме божевільні 320 км/год, а запас ходу становитиме близько 850 км. Неймовірні характеристики зроблять 5-місний ліфтбек найшвидшою машиною, яка коли-небудь випускалася за всю історію.
Модель Y вже доступна у США, по суті, є вищою і трохи більшою версією бестселера Model 3. Ілон Маск ще у 2019 році передбачав, що саме Model Y стане найпопулярнішою пропозицією компанії, і, враховуючи світовий роман із компактними кросоверами, він, мабуть, має рацію.
Model Y пропонує запас ходу до 505 км (версія Long Range), повний привід, опціональний третій ряд сидінь, 15-дюймового сенсорний екран, як у «трійки», або ж розгінну динаміку в 3,5 с. до «сотні» у версії Performance.
Суперкар зі знімною панеллю даху, як заявляє Tesla, матиме запас ходу в 1000 км завдяки величезному (і, без сумніву, важкому) акумулятору на 200 кВт/год. Незважаючи на здоровенну батарею, виробник також стверджує, що Roadster прискорюватиметься до 100 км/год за 1.9 с, тоді як максимальна швидкість буде близько 400 км/год. Сюрреалізм!
ID.4 спроектований на тій же платформі MEB, що і менший ID.3, і буде пропонуватися з низкою силових агрегатів, включаючи батареї розміром 52 та 77 кВт/год. Остання може живити електромотори без підзарядки протягом 500 км.
Преміальний компакт-кросовер зовсім скоро надійде у продаж і в чисто електричній версії. Її розгінна динаміка дорівнює 4.9 с до 100 км/год, запас ходу – 400 км за циклом WLTP. Це перша модель Вольво, у якій з’явилася повністю нова мультимедійна система на базі Android. Ціна такої машини в ЄС – у середньому від 60 тисяч євро, до вирахування пільгових відсотків.
Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…
В нашу країну приїхав новий Mercedes-Benz eSprinter. Електричний фургон помітили в українські столиці. Про це…
Експерти давно не просто рекомендують міняти на зиму шини в автомобілі, а й попереджають, що…
Під час вибору автомобіля досвідчені покупці враховують такий важливий критерій, як ліквідність. Деякі моделі швидко…
Новий Renault Twingo E-Tech вже встиг порадувати вартістю, що не перевищить 20 000 євро, ще…
Від початку війни чимало українських водіїв виїхало до Польщі. Однак, звикнувши до відносно м'яких ПДР…