<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Новини про KIA - AMPERCAR.com</title>
	<atom:link href="https://ampercar.com/tag/kia/feed" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://ampercar.com/tag/kia</link>
	<description>український електромобільний портал. електротранспорт, електрокари. новини, статті</description>
	<lastBuildDate>Thu, 08 Oct 2026 12:21:43 +0000</lastBuildDate>
	<language>uk</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	

<image>
	<url>https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/ampercar_icon_512-300x300.jpg</url>
	<title>Новини про KIA - AMPERCAR.com</title>
	<link>https://ampercar.com/tag/kia</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Hyundai IONIQ 3 чи Kia EV2: який компактний електромобіль обрати</title>
		<link>https://ampercar.com/hyundai-ioniq-3-chy-kia-ev2-iakyi-kompaktnyi-elektromobil-obraty</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Nataliya Kovalchuk]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 08 Oct 2026 14:35:57 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Експлуатація]]></category>
		<category><![CDATA[Електромобілі]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai IONIQ 3]]></category>
		<category><![CDATA[KIA]]></category>
		<category><![CDATA[Kia EV2]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://ampercar.com/?p=89931</guid>

					<description><![CDATA[<p>Hyundai та Kia одночасно посилюють свої позиції у сегменті доступних компактних електромобілів для європейського ринку. Нові IONIQ 3 та EV2 мають спільну технічну основу, але відрізняються концепцією. Hyundai зробив ставку на компактний хетчбек із більш обтічним кузовом, тоді як Kia запропонувала невеликий B-SUV із практичнішим компонуванням салону.</p>
<p>Hyundai IONIQ 3 отримав дві версії акумулятора — на 42,2 та 61 кВт·год. У найдальнобійнішій модифікації запас ходу сягає 497 км за циклом WLTP, тоді як версія з меншою батареєю здатна проїхати до 344 км. Заряджання постійним струмом від 10 до 80% займає близько 29 хвилин, а за доплату автомобіль можна оснастити 22-кіловатним бортовим зарядним пристроєм.</p>
<p>Kia EV2 також доступний із двома батареями — ємністю 42,2 та 61 кВт·год. Залежно від версії запас ходу становить приблизно 317 або понад 440 км за WLTP, хоча остаточні показники можуть відрізнятися залежно від комплектації та коліс. Старша версія підтримує швидку зарядку, яка дозволяє поповнити заряд із 10 до 80% приблизно за 30 хвилин.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Hyundai та Kia одночасно посилюють свої позиції у сегменті доступних компактних електромобілів для європейського ринку. Нові IONIQ 3 та EV2 мають спільну технічну основу, але відрізняються концепцією. Hyundai зробив ставку на компактний хетчбек із більш обтічним кузовом, тоді як Kia запропонувала невеликий B-SUV із практичнішим компонуванням салону.</p>
<p>Hyundai IONIQ 3 отримав дві версії акумулятора — на 42,2 та 61 кВт·год. У найдальнобійнішій модифікації запас ходу сягає 497 км за циклом WLTP, тоді як версія з меншою батареєю здатна проїхати до 344 км. Заряджання постійним струмом від 10 до 80% займає близько 29 хвилин, а за доплату автомобіль можна оснастити 22-кіловатним бортовим зарядним пристроєм.</p>
<p>Kia EV2 також доступний із двома батареями — ємністю 42,2 та 61 кВт·год. Залежно від версії запас ходу становить приблизно 317 або понад 440 км за WLTP, хоча остаточні показники можуть відрізнятися залежно від комплектації та коліс. Старша версія підтримує швидку зарядку, яка дозволяє поповнити заряд із 10 до 80% приблизно за 30 хвилин.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Новий Kia Niro отримав стильніший дизайн і вищу ціну</title>
		<link>https://ampercar.com/novyi-kia-niro-otrymav-stylnishyi-dyzain-i-vyshcu-tsinu</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Nataliya Kovalchuk]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 29 Aug 2026 06:05:25 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Новини]]></category>
		<category><![CDATA[Фото]]></category>
		<category><![CDATA[KIA]]></category>
		<category><![CDATA[гібридні автомобілі]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://ampercar.com/?p=89502</guid>

					<description><![CDATA[<p>Kia Niro 2027 подорожчав на $2500 і тепер коштує від $29 890. Кросовер отримав новий дизайн, але доступний лише з 139-сильним гібридом.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Kia оголосила ціну оновленого Niro 2027 модельного року — базова версія коштуватиме $29 890 без урахування доставки. Це на $2500 більше, ніж у попередника, але кросовер отримав оновлений дизайн і тепер пропонується лише з гібридною силовою установкою, <a href="https://www.carscoops.com/2026/08/2027-kia-niro-pricing/" target="_blank" rel="noopener nofollow">пише</a> Carscoops.</p>
<p>Базовий Niro LX має 16-дюймові легкосплавні диски, цифрову панель приладів і 12,3-дюймовий мультимедійний екран. Також передбачені двозонний клімат-контроль та набір систем допомоги водієві.</p>
<p><img fetchpriority="high" decoding="async" class="aligncenter size-full wp-image-89504" src="//ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/screenshot_5-17.jpg" alt="" width="1068" height="708" srcset="https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/screenshot_5-17.jpg 1068w, https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/screenshot_5-17-768x509.jpg 768w, https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/screenshot_5-17-300x199.jpg 300w, https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/screenshot_5-17-696x461.jpg 696w" sizes="(max-width: 1068px) 100vw, 1068px" /></p>
<p>У лінійці з’явилася версія S за $30 590. Вона отримала підігрів сидінь, електрорегулювання водійського крісла, датчики дощу, атмосферне підсвічування та додаткові вентиляційні отвори для задніх пасажирів. Ціни версій EX, SX та SX Touring становлять $31 390, $35 440 і $38 990 відповідно.</p>
<p>Єдиним силовим агрегатом став 1,6-літровий чотирициліндровий двигун у складі гібридної системи. Його потужність становить 139 к.с., крутний момент — 265 Нм, а привід передній у поєднанні з шестиступеневою роботизованою коробкою передач із двома зчепленнями.</p>
<p>До 100 км/год Niro розганяється за 10,7 секунди, а максимальна швидкість становить 175 км/год. Водночас головною перевагою моделі залишається економічність: заявлена витрата досягає 53 mpg у місті, 46 mpg на трасі та 50 mpg у змішаному циклі.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Конкурента Volkswagen ID. Polo GTI не буде: KIA передумала створювати потужний електричний EV2</title>
		<link>https://ampercar.com/konkurenta-volkswagen-id-polo-gti-ne-bude-kia-peredumala-stvoriuvaty-potuzhnyi-elektrychnyi-ev2</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Nataliya Kovalchuk]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 24 Aug 2026 07:05:13 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Електромобілі]]></category>
		<category><![CDATA[Новини]]></category>
		<category><![CDATA[KIA]]></category>
		<category><![CDATA[Opel]]></category>
		<category><![CDATA[Peugeot]]></category>
		<category><![CDATA[Volkswagen]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://ampercar.com/?p=89374</guid>

					<description><![CDATA[<p>KIA не планує випускати спортивну версію EV2, яка могла б конкурувати з Volkswagen ID. Polo GTI. Електрокар залишиться з потужністю до 147 к.с.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>KIA не планує створювати спортивну версію компактного електрокара EV2, яка могла б конкурувати з Volkswagen ID. Polo GTI та Alpine A290, <a href="https://www.motor.es/noticias/kia-ev2-gt-2026115951.html" target="_blank" rel="nofollow noopener">повідомляє</a> Motor.es. Таким чином, модель поки залишиться без повноцінної версії GT.</p>
<p>Зараз EV2 доступний із потужністю до 147 к.с. та батареєю на 42,2 кВт·год, тоді як версії з акумулятором на 61 кВт·год розвивають 135 к.с. Для комплектацій GT-Line і Black Line доступна саме більша батарея.</p>
<p>При цьому конкуренти вже пропонують значно потужніші електричні хот-хетчі. Alpine A290 GT має 180 к.с., версії GT Performance і GTS — 220 к.с., а Volkswagen ID. Polo GTI видає 226 к.с. Ще потужнішими є Peugeot e-208 GTI, Opel Corsa GSE та Lancia Ypsilon HF із 280-сильним мотором.</p>
<p><img decoding="async" class="aligncenter size-full wp-image-89375" src="//ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/kia-ev2-gt-2026115951-1787319298_2.jpg" alt="" width="1068" height="601" srcset="https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/kia-ev2-gt-2026115951-1787319298_2.jpg 1068w, https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/kia-ev2-gt-2026115951-1787319298_2-768x432.jpg 768w, https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/kia-ev2-gt-2026115951-1787319298_2-300x169.jpg 300w, https://ampercar.com/catalog/uploads/2026/08/kia-ev2-gt-2026115951-1787319298_2-696x392.jpg 696w" sizes="(max-width: 1068px) 100vw, 1068px" /></p>
<p>Раніше глава KIA Хо Сон Сон заявляв про плани створювати GT-версії електромобілів. Компанія вже випустила EV6 GT, EV9 GT, а також спортивні версії EV3, EV4 та EV5, але EV2 поки залишиться єдиним винятком у електричній лінійці бренду.</p>
<p>Ситуація може змінитися, якщо Hyundai випустить електричний IONIQ 3 N. Саме розвиток спортивної N-лінійки Hyundai може вплинути на появу KIA EV2 GT, однак наразі таких планів у компанії немає.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Топ-5 вживаних кросоверів до $10 000, запчастини до яких не коштують захмарних грошей</title>
		<link>https://ampercar.com/top-5-vzhyvanykh-krosoveriv-do-10000-zapchastyny-do-iakykh-ne-koshtuiut-zakhmarnykh-hroshei</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Олексій Астапов]]></dc:creator>
		<pubDate>Sun, 23 Aug 2026 09:06:32 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Актуально]]></category>
		<category><![CDATA[Статті]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai Tucson]]></category>
		<category><![CDATA[KIA]]></category>
		<category><![CDATA[KIA Sportage]]></category>
		<category><![CDATA[Nissan]]></category>
		<category><![CDATA[Nissan Qashqai]]></category>
		<category><![CDATA[Renault]]></category>
		<category><![CDATA[Renault Duster]]></category>
		<category><![CDATA[Suzuki]]></category>
		<category><![CDATA[Suzuki Grand Vitara]]></category>
		<category><![CDATA[рейтинг надійності]]></category>
		<category><![CDATA[сімейні кросовери]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://ampercar.com/?p=89352</guid>

					<description><![CDATA[<p>На українському вторинному ринку в бюджеті до $10 000 можна знайти чимало кросоверів, однак вартість самого автомобіля — лише частина майбутніх витрат. Після купівлі власнику доведеться регулярно витрачатися на технічне обслуговування, ремонт і заміну зношених деталей, тому доступність запчастин має не менше значення, ніж ціна машини.</p>
<p>Найвигіднішими з погляду утримання зазвичай виявляються популярні моделі, які масово продавалися в Україні та добре знайомі місцевим СТО. Для них простіше знайти як оригінальні комплектуючі, так і дешевші аналоги або вживані деталі. Додатковою перевагою можуть бути атмосферні бензинові двигуни, механічні коробки передач і відсутність складних дорогих вузлів.</p>
<p>Ми в <a href="https://ampercar.com/" target="_blank" rel="nofollow noopener">AMPERCAR.com</a> обрали п&#8217;ять вживаних кросоверів вартістю приблизно від $6000 до $10 000. Серед них Renault Duster, Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, Kia Sportage та Suzuki Grand Vitara — моделі, для яких на українському ринку є широкий вибір запчастин і достатньо сервісів, знайомих з їхнім ремонтом.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>На українському вторинному ринку в бюджеті до $10 000 можна знайти чимало кросоверів, однак вартість самого автомобіля — лише частина майбутніх витрат. Після купівлі власнику доведеться регулярно витрачатися на технічне обслуговування, ремонт і заміну зношених деталей, тому доступність запчастин має не менше значення, ніж ціна машини.</p>
<p>Найвигіднішими з погляду утримання зазвичай виявляються популярні моделі, які масово продавалися в Україні та добре знайомі місцевим СТО. Для них простіше знайти як оригінальні комплектуючі, так і дешевші аналоги або вживані деталі. Додатковою перевагою можуть бути атмосферні бензинові двигуни, механічні коробки передач і відсутність складних дорогих вузлів.</p>
<p>Ми в <a href="https://ampercar.com/" target="_blank" rel="nofollow noopener">AMPERCAR.com</a> обрали п&#8217;ять вживаних кросоверів вартістю приблизно від $6000 до $10 000. Серед них Renault Duster, Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, Kia Sportage та Suzuki Grand Vitara — моделі, для яких на українському ринку є широкий вибір запчастин і достатньо сервісів, знайомих з їхнім ремонтом.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Альтернативи Hyundai Tucson: топ-5 практичних кросоверів із пробігом</title>
		<link>https://ampercar.com/alternatyvy-hyundai-tucson-top-5-praktychnykh-krosoveriv-iz-probihom</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Олексій Астапов]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 22 Aug 2026 10:00:59 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Актуально]]></category>
		<category><![CDATA[Статті]]></category>
		<category><![CDATA[Honda]]></category>
		<category><![CDATA[Honda CR-V]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai Tucson]]></category>
		<category><![CDATA[KIA]]></category>
		<category><![CDATA[KIA Sportage]]></category>
		<category><![CDATA[Mazda]]></category>
		<category><![CDATA[Mazda CX-5]]></category>
		<category><![CDATA[Toyota]]></category>
		<category><![CDATA[Toyota RAV4]]></category>
		<category><![CDATA[Volkswagen]]></category>
		<category><![CDATA[Volkswagen Tiguan]]></category>
		<category><![CDATA[рейтинг]]></category>
		<category><![CDATA[сімейні кросовери]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://ampercar.com/?p=89339</guid>

					<description><![CDATA[<p>Hyundai Tucson залишається одним із найпопулярніших кросоверів на вторинному ринку, однак у тому самому ціновому та віковому сегменті є чимало достойних альтернатив. Покупці можуть обирати серед японських, корейських і німецьких моделей 2012-2020 років, які відрізняються конструкцією, оснащенням, типами двигунів і вартістю подальшого обслуговування.</p>
<p>Під час вибору вживаного кросовера важливо оцінювати не лише пробіг та рік випуску, а й надійність конкретної силової установки, тип коробки передач, доступність запчастин і сервісну історію. Одні моделі приваблюють просторим салоном і великим багажником, інші — комфортною підвіскою, керованістю або нижчими витратами на утримання.</p>
<p>Ми в <a href="https://ampercar.com/" target="_blank" rel="nofollow noopener">AMPERCAR.com</a> підготувала рейтинг із п’яти практичних кросоверів із пробігом, які можна розглядати як альтернативу Hyundai Tucson. До добірки увійшли популярні моделі Toyota, Kia, Mazda, Volkswagen і Honda з бензиновими та дизельними двигунами, класичними автоматами й роботизованими трансмісіями.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Hyundai Tucson залишається одним із найпопулярніших кросоверів на вторинному ринку, однак у тому самому ціновому та віковому сегменті є чимало достойних альтернатив. Покупці можуть обирати серед японських, корейських і німецьких моделей 2012-2020 років, які відрізняються конструкцією, оснащенням, типами двигунів і вартістю подальшого обслуговування.</p>
<p>Під час вибору вживаного кросовера важливо оцінювати не лише пробіг та рік випуску, а й надійність конкретної силової установки, тип коробки передач, доступність запчастин і сервісну історію. Одні моделі приваблюють просторим салоном і великим багажником, інші — комфортною підвіскою, керованістю або нижчими витратами на утримання.</p>
<p>Ми в <a href="https://ampercar.com/" target="_blank" rel="nofollow noopener">AMPERCAR.com</a> підготувала рейтинг із п’яти практичних кросоверів із пробігом, які можна розглядати як альтернативу Hyundai Tucson. До добірки увійшли популярні моделі Toyota, Kia, Mazda, Volkswagen і Honda з бензиновими та дизельними двигунами, класичними автоматами й роботизованими трансмісіями.</p>
<p>Джерело матеріалу AMPERCAR.com</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
